اطلاعات لازم جهت انتخاب تیوب لیزر مناسب برای دستگاه های لیزری

در ابتدای امر این مطلب را بدانید که کارکرد دستگاه لیزر شما بستگی به نحوه عملکرد قطعات تشکیل دهنده آن دارد.از آنجایی که تیوب لیزر از  اجزای  اساسی دستگاه لیزر است، کارکرد آن مستقیما روی راندمان دستگاه لیزر اثر می گذارد و با تیوب لیزر ضعیف نمی توان انتظار نتیجه خوب را داشت. برای انتخاب تیوب لیزر مناسب از بین مدل های متنوع و مقایسه کردن آن ها با هم ، شما باید در مورد آن ها اطلاعات کافی داشته باشید و بدانید که چه مشخصه هایی باید در تیوب لیزر با کیفیت وجود داشته باشد.

اطلاعات لازم جهت انتخاب تیوب لیزر مناسب

در این مقاله به شما راهنمایی های مناسب جهت گزینش یک تیوب لیزر مناسب را خواهیم داد…

فاکتور های اصلی یک تیوب لیزر خوب به قرار زیر است:

قطر تیوب لیزر:

تیوب های دارای قطر بزرگتر، حجم بیشتری جهت نگهداری گاز درون خود دارند، که این مسئله باعث می شود عمر بیشتری داشته باشند. تیوب لیزری که قطر آن حدود هشتاد میلی متر باشد،عمری حدود هشت تا ده هزار ساعت دارد. در واقع عمر تیوب ، با قطر آن رابطه مستقیم دارد.همچنین میزان توان تیوب با افزایش طول آن بیشتر می شود. یعنی هرچقدر طول تیوب لیزر بیشتر باشد ، توان تیوب بیشتر خواهد بود.

آینه های تیوب لیزر :

تیوب های لیزر در ساختار خود مجهز به دو آینه با ضریب بازتابش غیر یکسان هستند. برخی از تیوب ها دارای آینه هایی هستند که برای خنک شدن از آب یا پره های خنک کننده استفاده می کنند. لازم است بدانید که کیفیت این گونه از آینه ها نسبت به آینه هایی که با هوا خنک میشوند پایین تر است. همچنین عمر آینه های هواخنک بیشتر و بازتاب آن ها نیز بهتر است.

کاتد ها :

در ساختار کاتد های به کار رفته در تیوب لیزر، اغلب از آلومینیوم استفاده می شود. برای اطمینان داشتن از نو بودن کاتد ها ، هنگام خرید دقت کنید که زنگ زدگی و یا رنگ برگشتگی روی آن وجود نداشته باشد. در نظر داشته باشید که وجود این مشکلات نشانه بی کیفیت بودن کاتد است.

نحوه اتصال سیم ها :

یکی از تفاوت های بین تیوب لیزرهای خوب با تیوب نامرغوب، محل اتصال سیم ها است.در تیوب های مرغوب ، محل اتصال بوسیله پیچ و کابشو انجام شده ، در صورتی که در تیوب های نامرغوب ، از پین و سیم لحیم استفاده می شود.

حک کردن سریال و نام :

شرکت های تولید کننده معتبر ، از روش حک کردن نام ، سریال و درج بارکد تاریخ تولید و گارانتی روی قسمت فلزی تیوب بهره می برند. با توجه به این موضوع ، شرکت هایی که تیراژ کمتر و یا پشتیبانی ضعیف تری دارند این کار را نمی کنند.

یک نظر ارسال کنید