تیوب دستگاه لیزر و نکاتی که باید در حفظ و نگهداری آن بدانیم - مختصری از ایران روتک

زمانی که صحبت از دستگاه برش لیزری به میان می آید ، ناخودآگاه تیوب دستگاه لیزر در ذهن ما نقش می بندد. به این دلیل که اصلی ترین جزء دستگاه لیزر تیوب لیزر می باشد و اساس کار دستگاه، در واقع بر پایه عملکرد گاز درون تیوب دستگاه لیزر پیاده سازی شده است. تیوب لیزر علاوه بر مهم بودن ، بسیار حساس می باشد. بنابراین نگهداری از آن حیاتی است.

تیوب دستگاه لیزر در دونوع شیشه ای و فلزی وجود دارند.

تیوب های فلزی بهتر و گرانتر هستند و تیوب های شیشه ای ارزانتر. به دلیل ارزان بودن تیوپ های شیشه ای، کاربران بیشتر طرفدار این مدل هستند. ولی باید در نظر داشت که به دلیل شکننده بودن آن، به مراقبت بیشتری نیاز دارد.

در این مقاله سعی داریم تا نکاتی را در رابطه با نگهداری از تیوپ دستگاه لیزر CO2 برای شما بیان کنیم ، تا بتوانید به مدت طولانی تری از آن استفاده کنید.

تیوب دستگاه لیزر و نکاتی که باید در حفظ و نگهداری آن بدانیم - مختصری از ایران روتک

در حد امکان سعی شود تا از متخصصین برای نصب تیوب لیزر استفاده شود تا بتوان از بیشینه توان تیوب بهره برد. برای جلوگیری از افزایش دما، سیستم گردش آب به طور صحیح با تیوب ارتباط داشته باشد. از آلودگی آب جلوگیری شود، به این دلیل که سبب ترک خوردن جداره تیوب لیزر خواهد شد. میزان دمای آب بایستی حدود پانزده تا هجده درجه سانتی گراد باشد. توجه داشته باشید که با افزایش دمای آب تا ۳۰ درجه سانتی گراد، از توان تیوب لیزر کاسته می شود. از آنجایی که تیوب از شیشه می باشد، دمای آب نباید دچار تغییرات زیادی شود، زیرا با ایجاد تغییرات دمایی احتمال ترک خوردن شیشه افزایش می یابد.

اگر در استفاده طولانی مدت از تیوب دستگاه لیزر، رسوبات در آن جمع شده اند، باید با دقت تیوب را از دستگاه جدا کرده و با آب شستشو دهید و دوباره نسبت به نصب آن اقدام نمایید.

آینه ها یکی از مهم ترین بخش های تیوب لیزر می باشد. در واقع تمیز بودن و بازتاب مناسب آینه ها تاثیر مستقیم در عملکرد تیوب و در نتیجه قدرت لیزر خواهد داشت. در صورت کثیف شدن آینه دستگاه لیزر، توسط متخصص با الکل به دقت تمیز شود.

به طور مداوم از توان بالا یا پایین تیوب لیزر استفاده نکنید، تا از طول عمر تیوپ لیزر کاسته نشود. برای تیوب لیزرهای شیشه ای طول عمر کمتری نسبت به تیوب های شیشه ای در نظر گرفته می شود.

یک نظر ارسال کنید