تیوب لیزر شیشه ای یا لیزر فلزی - تفاوت این دو تیوب در چیست

تیوب لیزر شیشه ای یا تیوب لیزر فلزی ، از جمله قطعات یدکی و مورد نیاز دستگاه لیزر، تیوب لیزر می باشد. اگر دستگاه لیزر دارید حتما باید اطلاعاتی در خصوص ویژگی هایی که در هنگام خرید تیوب لیزر لازم دارید، بدانید.

همان طور که می دانید دو نوع تیوب لیزر وجود دارد. تیوب لیزر شیشه ای و تیوب لیزر فلزی .در ادامه مقاله فاکتورهایی  که در خرید تیوب لیزر باید بدانید را توضیح داده ایم.از عواملی که می توان در خرید تیوب دستگاه لیزر نام برد؛ قیمت تیوب لیزر، کیفیت و کارکرد آن، طول عمر تیوپ لیزر و گارانتی می باشد.

تفاوت تیوب لیزر شیشه ای با تیوب لیزر فلزی در چیست ؟

طول عمر تیوب لیزر مهم ترین فاکتوری است که هنگام خرید تیوب لیزر باید مورد بررسی قرار دهید، طول عمر تیوب لیزر فلزی نسبت به طول عمر تیوب لیزر شیشه ای بیشتر بوده و طول عمر تیوب لیزر شیشه ای  حدودا ۲ سال تا ۵ سال و برای تیوب لیزر فلزی ۵ تا ۷ سال است. فاکتور طول عمر با توجه به مشخصات هر تیوب لیزری متفاوت است.

اعداد گفته شده با توجه به میزان ساعت کاری دستگاه برش لیزری شما ممکن است تغییر پیدا کند و به همین دلیل به طور دقیق نمی توان عمر تیوب لیزر را اعلام کرد.

دومین فاکتور که در خرید تیوب لیزر باید بدانید قیمت تیوب لیزر است. قیمت تیوب لیزر فلزی بسیار از تیوب لیزر فلزی بیشتر بوده و به همین دلیل خرید تیوب لیزر شیشه ای و تعویض آن نسبت به خرید تیوب لیزر فلزی مقرون به صرفه تر است. قبلا در خصوص قیمت تیوب لیزر توضیحاتی داده ایم.

گارانتی تیوب لیزر سومین فاکتور که باید دقت کنید. تیوب لیزر در دستگاه لیزر گارانتی داشته و نکته ای که باید بدانید این است که گارانتی تیوب لیزر از جنس شیشه ای از تیوب لیزر فلزی کمتر است.

وجود سیستم آب خنک نیز از فاکتورهایی می باشد که در عملکرد تیوب لیزر تاثیر گذار بوده باید بدانید که در این دو نوع تیوب لیزر، تیوب لیزر شیشه ای سیتم خنک کننده آب دارد اما در تیوب لیزر فلزی بر اساس توان تیوب لیزر وجود سیستم آب خنک متغیر است به این صورت که تیوب های بالای ۱۵۰ وات حتما باید سیستم خنک کننده هوا داشته باشند.

در هر دو تیوب لیزر شیشه ای و فلزی کیفیت پرتو نور لیزر تفاوتی ندارد.

اگر برای خرید تیوب لیزر نیاز به مشاوره دارید به شما پیشنهاد می کنیم با متخصصین روتک تماس بگیرید.

یک نظر ارسال کنید