دستگاه لیزر CO2 و بررسی منبع تغذیه این دستگاه لیزری توسط ایران روتک

دستگاه لیزر  CO2 معمولا منبع تغذیه هایی با ولتاژ بالا، سایز کوچک، کارایی ساده ومتناسب با آن طراحی می شود. دستگاه لیزر  CO2 نیازمند منبع تغذیه ای با مقاومت بالا( که میزان مقاومت با توجه به رنج جریان عبوری تغییر می کند و جریان را ثابت نگه می دارد است ).

بررسی منبع تغذیه دستگاه لیزر CO2

در ادامه به معرفی و بررسی انواع منبع تغذیه های مورد استفاده در دستگاه لیزر  CO2 می پردازیم :

منبع تغذیه دستگاه لیزر  CO2 با توان ۸۰ وات:

از این نوع منبع در دستگاه های لیزری با طول موج ۸۰۰ تا ۱۰۶۰۰ نانومتر استفاده می شود. این مدل ها در دماهای زیاد و با روش های با دقت  تست شده اند و نتیجه آن ثبات کارایی و عملکرد خوب منبع تغذیه بوده است. در عملیات برش و حکاکی با دستگاه های لیزر می توان از این منبع تغذیه که ولتاژ ورودی آن بین ۱۱۰ تا ۲۲۰ ولت ، از دسته AC و نهایت ولتاژ خروجی منبع  از دسته  DCو ۴۰ کیلو ولت است.

منبع تغذیه با توان ۱۰۰ وات :

دستگاه لیزر  CO2 که فرکانس بالایی دارند مجهز به این نوع منبع تغذیه هستند. از ویژگی های این مدل میتوان به وجود آی سی های مرغوب جهت حفظ عملکرد و بهبود عمر آن اشاره کرد. به عنوان نمونه مدل HY-DY13 برای تیوب لیزرهای سری  S  و W      مناسب است. موارد استفاده این منابع عبارتند از : برش و حکاکی پلکسی، لاستیک ها، انواع پارچه و چرم و …

ویژگی های مهم و اساسی :

قابلیت کارکرد با انواع تیوب لیزر ها با توان های متفاوت : اگر روی دستگاه لیزر  CO2 شما تیوب لیزرهای رسی با توان های ۱۰۰ وات ، ۶۰ وات و ۵۰ وات قرار دارد، می توانید از منبع تغذیه ۱۰۰ وات استفاده کنید.

جهت اطمینان از خروجی دستگاه لیزر  CO2 می توانید از دکمه تستی که رو ی این منبع تعبیه شده ایت استفاده کنید.

منبع تغذیه با توان ۱۳۰ وات :

این نوع منابع بیشتر برای تیوب لیزر های با توان بین صد تا صدوپنجاه وات مورد استفاده قرار میگیرند. ولتاژ ورودی این مدل از نوع ۲۲۰ ولت و AC  است و نهایت ولتاژ خروجی پنجاه کیلو ولت و نهایت جریان آن چهل مگا آمپر است.

یک نظر ارسال کنید