طریقه ی کار کردن با دستگاه حکاکی لیزر و لیزر – بررسی از ایران روتک

طریقه ی کار کردن با دستگاه حکاکی لیزر و لیزر – بررسی از ایران روتک

حکاکی لیزر یکی از زیر مجموعه های مارکینگ میباشد.که کار و استفاده با لیزر حکاکی برای یک شیئ میباشد.دستگاه های لیزر مارکینگ یکی از وسیع ترین متدهای مارکینگ اشیاء میباشد . که این کار شامل استفاده کردن از جوهریا ابزار یا تماس مستقیم بروی سطح کار نمیباشد . و این مزیت این متدها  حذف شدن پروسه تعویض میباشد و ان به طور منظم ابزار یا جوهر در طول زمان میباشد . تاثیر این دستگاه لیزر مارکینگ بیشتر بر روی مواد laserable
یعنی لیزر پذیر در بعضی از رنگ ها میباشد . مانند پلیمرهای حساس به لیزر و الیاژهای فلز .

فروش ویژه دستگاه برش لیزر | دستگاه حکاکی برش لیزری

طریقه ی کار کردن با دستگاه حکاکی لیزر و لیزر مارکینگ شبیه یک دیگر میباشند و اینگونه میباشد برای کسانی که تجربه یا اطلاعات خاصی در ای زمینه ندارند . کمی گیج کننده میباشد . این دستگاه خوب لیزر حکاکی از یه جزئ اصلی ساخته شده و ان شامل: لیزر  و  کنترل  و  میزکار میباشد .

دستگاه برقی لیزر مانند یک دستگاه خودکار میباشد این نوع پرتوهای ساطع شده از لیزر به کنترل گر اجازه میدهد که طرح هایی بر روی شی مورد نظر اجرا شود . این کنترل گر جهت شدت و سرعت حرکت انتشار پرتوی لیزر را کنترل میکند. ماشین حکاکی س روش اصلی دارد :یک میز کار ثابت میباشد .Xyبیشترین ان ها با میز  و هد لیزر بر روی سطح کار در محور  جا ب جا میشود . و گاهی اوقات هد ثابت میباشد و قطعه کار به حرکت درxو yمی اید . به حرکت در می اید .Yگاهی اوقات قطعه کار در محور .Xو حد در محور و روش دوم برای قطعات استوانه به کار میرود . که حد به طو متوسط مسیر مارپیچی را طی میکند .

روش سوم هد قطعه کار ثابتی هستند و پرتوی  دستگاه های لیزر های گالوو توسط  اینه بر روی کار اعمال میشود. لیزر های این دسته قابلیت زدن بردار بر روی تصویر را دارد . و ان قسمتی ک پرتوی لیزر بر روی سطح گار اعمال میشود  باید در ان محدوده کانونی سیستم لیزر وجود داشته باشد . این ناحیه مرکزی لیزر بسیار کوچک میباشد و وابسته به طول موج میباشد . فقط و فقط ناحیه ی داخل کانون توسط پرتوی لیزر تاثیر میگیرد . و این ممکن است که پرتوی لیزر باعث گرم شدن یا ذوب شدن سطح و ماده شود . و حتی ممکن است باعث شکستگی قطعه کار شود . و به طور کامل برش رنگ و پوشش فلز نیز روش حکاکی لیزر را نشان میدهد. و همچنان اگر در حین کار با لیزر قطعه هنگام حکاکی تبخیر شد تهویه ایی به نا دمنده یا پمپ وکیوم بر روی سطح کار برای زدودن گاز های مضر و دود ناشی ناشی از پورسه باقی مانده های ماده بر روی سطح کار برای ادامه کار صحیح  لیزر لازم میباشد .لیزر بسیتر موثر میباشد ..زیرا پرتو های لیزر این توانایی را دارد که ب گونه ایی طراحی شود که  که انرژی و درصد بالایی از نور را تبدیل به حرارت بر روی سطح کار ایجاد کند برای حرارت بالای تولید شده از این کار دستگاه نیاز به خنک کننده بسیار حرفه ایی را دارد . و اکنون با بهترین برنامه ریزی برای کنترلر و مشخص کردن مسیر مشخصی برای طی کردن هد  و پرتو لیزر را میتوان الگوهای مختلفی را برای حکاکی یافت کرد .

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *