مادربرد دستگاه لیزری چیست؟ بررسی مختصر از وب سایت ایران روتک

مادربرد دستگاه لیزری چیست؟ بررسی مختصر از وب سایت ایران روتک

قطعه کنترلر دستگاه لیزری یا همان کنترل حرکتی بخش اتوماسیونی است که از سیستم یا زیر مجموعه های سیستمی تشکیل شده است که نقش اساسی و مهمی در کنترل اجزاء متحرک دستگاه های لیزری دارند. از بخش های حساس و مهم این کنترلر می توان به بخش های کنترل حرکت دستگاه، بخش تقویت کننده انرژی دستگاه و تعدادی دیگر از محرک های اصلی و بخش های فعال کننده دیگر دستگاه است. این نکته قابل ذکر است که کنترلر حرکت دستگاه می تواند بصورت حلقه باز یا حلقه بسته باشد.

در سیستم های حلقه باز دستگاه لیزری بخش کنترلر دستورات را بوسیله بخش تقویت کننده به بخش محرک اصلی فعال کننده ارسال می کند اما نمی تواند دریابد که حرکت مورد نظر به نتیجه خواهد رسید یا اینکه نه. معمولترین سیستم ها را می توان موتور استپر و یا بخش فن کنترل نام برد. البته برای قطعه کنترلر سخت تر و کنترلری که دارای دقت بیشتری است می توان یک دستگاه محاسبه کننده دیگر به سیستم اضافه کرد.

فروش ویژه دستگاه برش لیزر | دستگاه حکاکی برش لیزری

در دستگاه های لیزری وقتی که میزان اندازه گیری سیگنالی که به بخش کنترلر باز می گردد تبدیل می گردد و بخش کنترل اقدام به جبران هر خطایی می کند، به این بخش سیستم حلقه بسته نیز می گویند. بصورت معمول موقعیت و نیز سرعت حرکت چنین دستگاه هایی بوسیله ابزار هایی مانند پمپ های هیدرولیک و سیستم انتقال قدرت بصورت خطی و یا موتور های الکتریکی بصورت کامل کنترل می گردد. بخش و قطعه کنترل بخش متحرک قسمت مهمی از ابزار های رباتیک و ابزار های صنعت cnc است. صنعت و تکنولوژی کنترلر حرکتی به صورت عمده در دستگاه های منسوجات و صنعت دستگاه های برش لیزری و … مورد استفاده شرکت ها قرار میگیرد. بخش کنترل حرکتی در زمینه همگی تکنولوژی ها و فناوری های جابجایی قرار میگیرد.

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *