نحوه کار برش لیزری – بررسی از وب سایت ایران روتک

 1

نحوه کار برش لیزری – بررسی از وب سایت ایران روتک

نحوه کار برش لیزری ، تولید پرتوی لیزر میتواند یک ماده چند جزئی را تحریک کند و همچنان با تخلیه ی الکتریکی یا لامپ درون ظروف بسته است و با تحریک مادی لیزری همزمان با پرتو تولید شده توسط اینه منعکس می شود تا زمانی که به انرژی کافی برسد جریان نور ان به تک رنگی تبدیل میشود . معمولا فیبر ها یا اینه ها ور پرتولیزر را هدایت و نسجمو به یک لنز را انجام دهند . که این نوع لنز نور را بر سطح کار میتاباند  0.0125اینج باریک ترین قسمت رتوی متمرکز به طور کلی کوچک تر میباشد و 0.32میلی متر باشد .

0.004 اینچی عرض این بردگی کوچیک میتواند باشد بسته به ضخامت ماده و 0.10میلی متر باشد . نحوه کار برش لیزری برای شروع  قسمتی از برش به غیر از لبه امکان پذیر باشد ابتدا یک سوراخ قبل از هر برش زده میشود . معمولا این سوراخ را با یک لیزر با توان بالا میتوان به ارامی این حفر را به وجود اور. به عنوان مثال برای ورقی که ضخامت0.5اینج با جنس استیل 5تا15 ثانیه زمان لازم میباشد .معمولا پرتوهای موازی نور باید از منبع لیزر متساعد شود بین 0.06نت 0.08اینچ دایره 1.5-2.0میلی متر هستند.

فروش ویژه دستگاه برش لیزر | دستگاه حکاکی برش لیزری

برای تولید پرتوی بسیار قوی باید ازاشعه لیزراستفاده کرد و باید یک لنز یا یک آینه به یک نقطه بسیار کوچکی با اندازه حدودا ۰.۰۰۱ اینچ (۰.۰۲۵ میلی متر) متمرکز و تشدید می شود. برای بهترین برش گرد حتما باید هنگام برش زدن مسیر قطبش پرتورا طوری بچرخانیم که به دور پیرامون قطعه کار بتابد برای اینکه بتوانیم ورق فلزی را برش بزنیم فاصله کانون باید بین 1.5تا3اینچ <38تا76میلی متر>باشد . برش لیزرو برش مکانیک این مزایا را داراست برای نگهداشتن راحت قطعه و کم شدن الودگی قطعه کار میباشد . نحوه کار برش لیزری <از ان جایی که میدانیم هیچ لبه برشی وجود ندارد که توسط ماده الوده شود یا ماده را الوده کند> و توجه کنید پوتوی لیزر حین کار پوشیده نشود .

نحوه کار برش لیزری توجه داشته باشید که سیستم لیز حین کار کمی حرارت را تولید میکند . و امکان این را دارد که ماده به پایین تاب بخورد و برش زده شود را وجود دارد . و برش دادن بعضی مواد بسیار سخت یا غیر ممکن هستند . مزایای برش لیزر دارای دقت بالا تر و استفاده از انرژی کمتر هنگام برش فلزارت نسبت به برش پلاسما نیز دارد . و نتیجه میگیریم که بسیاری از لیزر های صنعتی توانایی برش قطعات فلزی با ضخامت بالایی را که برش پلاسما قادر به انجام ان میباشد را دارا نمیباشد .

 دستگاه های لیزر جدید با توان بسیاربالا مانند:(۶۰۰۰ وات که در تضاد با دستگاه لیزرهای اولیه با توان ۱۵۰۰ وات اند)و برش زدن مواد لا ضخامت بیشتر عملکردی نزدیک به دستگاه های پلاسما را دارا میباشد اما قیمت این دسته از دستگاه های لیزر بسیار بالاترمی باشد . اما دستگاه های پلاسمایی قادر به برش موادی با ضخامت بالا مانند ورق فولاد هستند .

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *